Brod a jiná drobná dobrodružství

19. 07. 2014

Čas od času je potřeba trocha dobrodružství a výzev. A pokud stačí malé, dají se potkat celkem blízko.

V neděli (ano, píšu zase asi s týdenním zpožděním) jsem si opět vyrazil na kratší výlet. Ukázalo se, že trasa byla vybrána poněkud narychlo, takže část šla stejně, jako jeden výlet, na kterém jsem byl asi před třičtvrtě rokem. A začal tím, že bylo hrozné vedro.

Probíhal víceméně klasicky, včetně zastávky na jídlo kolem poledne, pár hezkými pohledy do přírody a odpočinky.

Poté jsme dorazili k Sázavě a čtyři z pěti lidí se rozhodli, že ji přebrodíme (ano, ta pátá, kdo nechtěl, byla Lysiii ☹). Na fotkách to není vidět, ale v některých místech byl proud docela silný a až po rozkrok (alespoň u některých ‒ Jethro je vybaven štaflemi a prošel suchou textilií, když už ne nohou). Nakonec jsme si nezaplavali, i když to na to chvíli vypadalo. A z vody jsme i docela vyběhli, blížila se bouřka a prý není dobrý nápad se v bouřce koupat (stále mi není jasné fyzikálně proč, když by blesk nesjpíš uhodil do něceho výš a i kdyby uhodil do vody, tak elektrika půjde vodou).

Tři lidé byli odloženi na vlak, a já s Jethrem jsme, pro dovršení výletu, vyrazili do bouřky a hustého deště. Dokud se šlo, tak bylo docela teplo a po dešti jsme i částečně uschli. Ale ve vlaku nakonec přeci jen přišla zima.

Ale je to fajn pocit, občas si užít i trochu drsnější výlet. Na jeden můj bláznivý sen ‒ sjet nějakou řeku na kánoi při vyhýbání se krám (mimochodem, kdo se na jaře přídá?) ‒ to ještě nemá, ale i tak.

Re: Brod a jiná drobná dobrodružství Libča (23. 7. 2014 - 18:44) Sbalit(1)
Byla to Berounka...