Popeláři

Popeláři jsou fajn, nehromadí se po městě hromady odpadu. I když, bezdomovci by to možná zrecyklovali a roztřídili také. Ale pokud máte okna nad kontejnery…

11. 08. 2013
Komentářů: 0

Když operátor nepřemýšlí

Zaujala mě zajímavá nabídka Vodafonu. Možnost mít dvě SIM karty se stejným telefonním číslem. A protože to nabízejí zadarmo, zkusil jsem to objednat. Musím říct, že jsem čekal víc.

04. 08. 2013
Komentářů: 0

Proč selhat v Turingově testu

Turingův test je metoda, kterou lze údajně odlišit vyspělou umělou inteligenci od té primitivní. Porovnává se v něm, jestli lze odpověď umělé inteligence odlišit od lidské. Proč bych měl chtít, aby moje umělá inteligence (kdybych nějakou napsal) v tomto testu selhala?

03. 08. 2013
Komentářů: 0

Vynálezy šíleného vědce

Občas mám nějaký opravdu zajímavý a škodolibý nápad (ne nutně zcela originální). Co z toho byste chtěli vlastnit? Co mi pomůže ovládnout svět?

27. 07. 2013
Komentářů: 3

Namnožené mince

Každému se občas stane, že někomu podstrčí tisícovku a dostane zpátky hromadu drobných. Ale už se vám to stalo čtyřikrát během dvou dnů? Mě jo a teď tahám řádně těžkou peněženku.

18. 07. 2013
Komentářů: 0

Namočil jsem foťák, pumpu a přítelkyni

Bylo teplo, tak jsem si vyrazil s Luckou a kamarády na vodu. A voda, na které se aspoň jednou nevyklopíte není žádná zábava, přeci.

17. 07. 2013
Komentářů: 0

Spolehnutí na techniku

Už se vám někdy stalo, že jste se spolehli na techniku a ona se rozhodla, že si vezme dovolenou? Už jste vyrazili do lesa bez mapy, s prohlášením, že máte přeci GPS?

24. 06. 2013
Komentářů: 0

Rukojmí velkých

Malé firmy si váží svých zákazníků. Protože o ně mohou snadno přijít. Ale jakmile je společnost velká, začne na uživatelích provádět různé nehezké pokusy a pokusí se je nějak spoutat, omezit a zavřít. V tu chvíli už nejde o to uživatele udržet kvalitou služeb, ale tím, že nemá jinou možnost. A tam se již, očividně, dostal Google.

23. 06. 2013
Komentářů: 0

Skrytá feature

Když výrobce skryje nějakou hezkou funkci a nikomu o tom neřekne, tak si někdy uživatel užije. Možná, kdyby se nesnažili tvářit, že nic složitého pod kapotou nežije a libovolnému nahlédnutí pod kapotu nebránili, tak bych neztratil celý den oživováním mizerného telefonu.

17. 06. 2013
Komentářů: 3

Nový blog

Dokopal jsem se ke zprovoznění blogu. Čas od času něco napíšu a vystavím to na stránky. Ale něco tomu chybělo. Jednak se to nedalo komentovat, jednak to nemělo žádné RSS/Atom. Tenhle počin to napravuje.

09. 06. 2013
Komentářů: 0

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |