Hledání dobrodružství

Možná je to tím, že jsem vyrůstal v menším městě. Možná trochu tím, že se nechci jednou stát takovým tím průměrným ovčanem, který chodí od 9 do 5 do práce, vrátí se domů, padne na gauč a zapne bednu. Ale nějak mě úplně nenaplňuje život ve velkoměstě. Na druhou stranu, uplatnění programátora na venkově je docela malé. Proto hledám nějaké možnosti dobrodružství a zpestření. A nemůžu říct, že bych jich nacházel dostatek k uspokojení té touhy už konečně vyběhnout z civilizovaného světa, sestávajícího z věčného plánování nejlepší automatizované pasti na mamuta, a toho mamuta jít prostě vlastnoručně uškrtit jeho vlastním chobotem.

22. 11. 2014
Komentářů: 0

Smolná dovolená

Ne vždycky vyjde dovolená tak, jak by se hodilo. Občas to doprovází smůla a nepříjemnosti.

17. 11. 2014
Komentářů: 0

Zrady v mapě

Ne nadarmo se říká, pokud se neshoduje realita s mapou, řiďte se realitou. Mapy jsou většinou správně. A docela často v nich i najdete vše, co potřebujete. Ale háček je v tom většinou. Celkem vážně začínám uvažovat, že zařadím lano do běžného výletního vybavení.

09. 11. 2014
Komentářů: 0

Snobská večeře

Lucka na loňské vánoční party Avastu vyhrála v tombole poukázku na večeři pro dva v Café Imperial. Konečně jsme se dokopali k tomu tam zajít (tedy, po rezervaci ‒ tam nejde prostě přijít). Musím říct, zážitek to byl, ale nevím, jestli bych ho chtěl opakovat.

25. 10. 2014
Komentářů: 0

Šifrovačka v mlze

S notným zpožděním, přesto však zveřejňuji zápisek ze soustředění KSP, které se konalo 13.-20.9. Něco oficiálního se o něm dá dočíst zde, ale tady uvedu trochu z organizátorského zákulisí.

13. 10. 2014
Komentářů: 0

Dovolená na Rhodosu

Tak jsem si zase jednou vyrazil na dovolenou k moři. Částečně i ze zdravotních důvodů. A protože výběr v last-minute zájezdech (záletech?) nebývá velký, skončil jsem na Rhodosu.

10. 08. 2014
Komentářů: 0

Atopický ekzém

Ti, co mě trochu znají, vědí, že mám velmi otravnou nemoc, zvanou atopický ekzém. Otravné na ní jsou dvě věci. Jednak to, že se kůže loupe, svědí, je potřeba se o ni hodně starat (několikrát denně mazat), je potřeba se vyhnout mnoha činnostem a obecně je potřeba se v kdečem omezovat. Druhá velmi otravná věc je, že moderní medicína to neumí léčit. Umí trochu krotit příznaky (ale na úkor toho, že se to zhorší v budoucnosti), ale ani netuší, jak to vlastně vzniká. Příjemné překvapení je to, že jsem nedávno objevil něco, co vypadá že alespoň trochu zabírá a teoreticky by to mělo celý problém za nějaký půl rok zahnat.

30. 07. 2014
Komentářů: 0

Brod a jiná drobná dobrodružství

Čas od času je potřeba trocha dobrodružství a výzev. A pokud stačí malé, dají se potkat celkem blízko.

19. 07. 2014
Komentářů: 1

Dobrý servis

Docela často si povzdychnu nad tím, jak spoustu lidí a firem fláká to, co dělá. A obecně, servis, ať už reklamační, nebo jiný, je dost mizerný. Dnes jsem byl ale mile překvapen. Tedy, po jednom velmi nemilém překvapení.

14. 07. 2014
Komentářů: 0

Zbytečný stan

Na výletě se málokdy dodrží plán trasy. Ale tentokrát se mi stalo, že z plánu nebylo dodrženo skoro nic. Tedy, kromě toho, že to byl výlet.

04. 07. 2014
Komentářů: 0

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |