Bully

Bully je jen malá, skoro neužitečná utilitka. Jediné co umí je dostatečně násilně upozornit, na nějakou předem známou událost.

Jak to funguje?

Princip je následující. Programu se řekne, kdy a s čím má otravovat. On v danou dobu zobrazí okno s onou zprávou a nenechá se zavřít dříve než za 3 sekundy. V kombinaci s tím, že je okno navrchu všeho ostatního a že je přes celou obrazovku, je schopen vytrhnout i nejzabranější lidi z jejich aktuální práce.

Proč vlastně vytrhávat z práce? Třeba je potřeba jít do školy, na pohřeb, na vlastní pohřeb, prostě na nějakou strašně důležitou událost. A zabraný člověk na takovou věc v zápalu práce často zapomene. Tohle ho již trochu probere.

Použití

Pro zadání události se spustí takovýto příkaz:

bully 15:30 "Padej do školy!"

Čas je ve stejném formátu, ve kterém se předává příkazu 'at'. (Ono to bude tím, že se opravdu příkazu at prostě předá). A to druhé je otravná zpráva která se ve vhodný čas zobrazí.

Instalace

Napřed si uvědom, co chceš nainstalovat. Je to odporně nepřátelská věc, která skoro nejde ovládat (proto je sekce použití tak krátká). Mimo to potřebuje spoustu věcí ke své činnosti. Jimi jsou knihovny Qt-4 a unixový program 'at' (ne, na Windows to opravdu nepůjde, a pokud jo, tak já za to nemůžu). Taktéž se bude hodit kompilátor (nejlépe g++).

Pokračuješ? Dobře, varování bylo. Takže to stáhni, rozbal a obvyklým způsobem zkompiluj ('qmake && make'). Nyní by se tu měly vyskytovat dvě věci, jedna se jmenuje 'bully' a jedna 'bully_message'. Obě tyto věci se musí nakopírovat kamsi do PATH.

Pokud jsi minulému odstavci vůbec nerozuměl, pak nejspíš nechceš používat tuto věc.

Známé problémy