Silvestr s mostní vsuvkou

02. 01. 2014

Většina lidí slaví silvestra tak, že otevře hromadu lahví a přemístí jejich obsah do svého žaludku. To je ale pro mnohé matfyzáky (sice na matfyzu už nestuduji, ale stále se za matfyzáka považuji) příliš obyčejné. Správný matfyzák slaví silvestra s deskovkami a výlety do okolí.

A letos byly oslavy ještě pestřejší, než obvykle. Konala se na tomtéž mlýně, jako jeden víkend, tentokrát v 9 lidech. Tedy, původně nás bylo 10, ale jediná nematfyzačka se 9 matfyzáků zděsila a hned druhý den ráno zase odjela.

Shodou okolností se, společně s normálními deskovkami (jako jsou dorn či galaxy trucker), objevil i mahjong. Kdo to neznáte, je to stará čínská hazardní hra, něco jako mariáš. Avšak, pravidla jsou dost strašlivá ‒ celý večer se ozývalo dohadování stylu „Podle pravidla číslo 125 se to má udělat takto“ a „Nemůžeš stavět východní vítr když už máš bílého draka“. Sám jsem se nezúčastnil, ale rozhodně jsem se bavil.

Také jsme dobyli několik kešek. Z těch zajímavějších jednu umístěnou na pilíři mostu. Oficiálně se tam má prý dostávat z lodičky, ale my to vzali na laně. Byla to docela zajímavá podívaná, lehčí odvar možno spatřit na fotkách. Ty hrozné uzly na zábradlí, to je kladka, kterou byli lidé zase vytahováni nahoru.

Kamarádi se také rozhodli, že budou lít hliník a odlijí si meč. Pec na hliník, včetně měchu, a odlévací nádoby nějak zvládli, nakonec ale vzniklo jen pár plíšků divných tvarů. A měď se jim nakonec roztavit také nepovedla.

A zbytek byl tedy spíš jen ty deskovky a jídlo (pravda, když se plánuje, že si upečeme vlastní pečivo a 3h před večeří zjistíme, že nejsou kvasnice, improvizace je zajímavá).

Jak slavíte silvestra vy?