Moc hvězdiček

07. 10. 2013

Konečně jsem se dostal letos na dovolenou. Tedy, vrátil jsem se před týdnem, ale nebyl čas to sepsat. Dovolená byla luxusní, ale nějak jsem si ji neužil.

Povedlo se najít last-minute zájezd za opravdu dobrou cenu, na to, že to bylo all inclusive, ve 4-hvězdičkovém hotelu, kousek od pláže a na Korfu. A protože už jsem delší dobu chtěl vyrazit zase někam k moři (v naději, byť letos marné, že to opět trochu pomůže nemocné kůži), byl zakoupen v množství 2 osob.

Ponechme stranou to, že Neckerman, stejně, jako každá jiná klasická cestovka, nepřemýšlí o pohodlnosti cestování. Letadlo do Kerkiry dorazilo v 10 večer a následovala ještě 1.5h dlouhá projížďka autobusem po ostrově. Dorazili jsme mírně mrtví. Cesta zpět byla podobná, jen o chlup horší, neboť se v těch 10 odlétalo. A, samozřejmě, z pokoje jsme se museli vystěhovat před polednem, takže jsme celý den seděli na kufru v recepci. Ještě že alespoň noční doprava v Praze funguje trochu použitelně (přesto však, druhý den v práci bylo trochu krušno).

Drobná nevýhoda této dovolené byla zima. Už byl konec září a některá rána se do moře lezlo jen silou vůle. Na romantické koupání při měsíčku jsme si nechali zajít chuť a raději trávili večery zalezlí u čaje a z druhé strany okna, než komáři (nebo, většina komárů, někteří se stejně někudy zvládli podhrabat).

Co mi ale přišlo jako největší problém, byla nuda. Hotel byl sice opravdu hezký (jak je možno vidět na fotkách), ale široko daleko nebylo skoro nic. Jen hromady vysoké trávy (ověřeno obejitím místní laguny, ke které se člověk nedostane blíže, než 50m, protože je chráněná). Nejbližší vesnice asi 8 km daleko po silnici a turistické cesty asi zkrachovaly společně s Řeckou ekonomikou.

Výlety od cestovky mě jednak obecně nelákají (nejsem druh člověka, co se rád nechá organizovat: „tak a teď nalevo vidíte starej barák a na pravo díru v zemi, a když půjdete za mnou…“). Ale především, žádné rozumné stejně neexistovaly ‒ všechno začínalo napřed cestou 1.5h do Kerkiry, odkud se poté jelo někam dál.

Takže jsem trávil týden tak, že jsem střídavě mrznul v moři a nechal si v hotelu létat pečené holuby až do žaludku. Největší zážitek za celý týden byl pořádný slejvák poslední den ‒ který jsem si ale také neměl možnost užít jinak než pohledem z okna, protože lézt do letadla v promočeném oblečení není nejlepší nápad (oni tam zase tak moc netopí). Ale co čekat od oploceného hotelu s 2 bazény a 4 palmami, který je umístěn poblíž pláže plné dovezeného písku? Prostě, dovolená pro 70-leté důchodce a rozmazlené šlechtičny. Na to se ještě necítím.

Příště hold pojedu na dovolenou jinam, než do čtyřhvězdičkového hotelu. Za týden času a 13 000 mi taková věc znovu nestojí, zvlášť když zážitek z jednodenního výletu s živým batůžkem na je větší. Ale třeba tohle nevypadá špatně.