Reklamace a mramorová bábovka

17. 11. 2013

Nic zcela speciálního, o čem by se mohlo úplně veřejně mluvit, se nestalo, ale přeci jen mám dva zážitky, o které se chci podělit.

Prvním je špatný odhad velikosti v reklamačním oddělení Alzy. Před rokem a půl jsem si u nich pořídil pekárnu na chleba (tou dobou byl všude dost otřesný chleba, který spíše připomínal lisované piliny). Uvnitř toho zařízení jsou takové dvě metličky, které kvedlají těstem aby se umíchalo a nemusel se s tím obtěžovat majitel. A ty metličky na sobě měly teflon ‒ což je ostatně docela dobrý nápad, aby šly potom z toho upečeného chleba alespoň nějak vyndat. Bohužel, ten teflon začal po čase odpadávat (do chleba).

Napsal jsem tedy do Alzy, jestli stačí, když přinesu jen ty metličky (dva kousky plíšku asi 3cm veliké) a dostal jsem odpověď, že raději celou pekárnu. Co jsem měl tedy dělat, vzal jsem celou pekárnu pod paži a vyrazil s ní na procházku. Původní krabice už padla za oběť nějakému uklízení.

Jaké bylo moje překvapení, když mi vrátili „opravenou“ pekárnu (prostě jsem dostal dvě nové metličky) zabalenou v krabici. Ale ne ledajaké. V bonusově gigantické krabici, kam by se ty pekárny vešly tři. A celé to bylo vycpané takovými těmi igelitovými polštáři. Polštáře jsem nemilosrdně probodal a předal kontejneru k recyklaci, krabici zatím ještě mám.

A míru špatného odhadu může každý posoudit na fotkách.

Druhý zážitek ‒ konečně se mi povedla kloudná bábovka. Tentokrát se při vyklápění nerozpadla na malé trhance. A to ve vylepšené verzi. Kdyby neplatily ty programátory tak dobře, dám se na kuchaře.

To, co vyrábím je bábovka téměř bez cukru, s docela velkým obsahem jablek. Tahle má ještě kakaový proužek. Také na fotkách.

Zájemcům o skoro nesladké bábovky na požádání sdělím recept. Ale varuji, není přesný na gram. Já peču (a vařím) od oka. U téhle jsem vůbec nepoužil váhu, na rozdíl od těch předchozích, které se rozpadly (i když ty bábovkové trhance také chutnaly dobře).